Ściereczka z mikrofibry – dobra do samochodu

Nie od dzisiaj wiemy, że jedną z najlepiej sprawdzających się tkanin, którymi możemy pielęgnować swój samochód, jest mikrofibra. Jest ona zarówno skuteczna, chłonna, jak i odpowiednio dobrana potrafi być bardzo przyjazna dla naszego samochodu.

Mikrofibra, są to mikrowłókna, składające się z bardzo cienkich włókien poliestrowych i poliamidowych. Najczęściej oczywiście mikrofibra jest stosowana w motoryzacji do osuszania samochodu. Po wizycie na myjni czasami zdarzają się drobne krople lub zacieki. Dla pewności dobrze jest usunąć je właśnie za pomocą mikrofibry. Mikrofibra przydaje się również do polerowania samochodu po woskowaniu. Jest to bardzo dobry materiał, ponieważ jednocześnie jest on wytrzymały i miękki, więc nie zaszkodzi nawet najbardziej delikatnej karoserii.

Dodatkowo mikrofibra przez to, że jest bardzo chłonna, może być również używana do wnętrza samochodu. Mikrofibra świetnie sprawdza się jako szmatka do wycierania zaparowanych szyb. Dodatkowo Mikrofibra wraz z odpowiednimi detergentami może służyć do pielęgnacji wszystkich plastikowych i skórzanych części w samochodach. Najważniejsze tylko, aby każda szmatka miała odpowiedni rozmiar i kształt. Ciężko w końcu wyciera się karoserię samochodu ściereczką, która jest wielkości ręki, natomiast będzie to rozmiar już bardziej wygodny do mniejszych elementów – na przykład tych wewnętrznych w samochodzie.

Mikrofibra to materiał, który warto mieć w swoim samochodzie. Warto jednak oznaczyć, która jest do której części samochodu, aby nie rozmazać na przykład resztek wosku na wewnętrznej szybie auta.

Add a Comment