Korekta lakieru sposobem na poprawę wyglądu auta

Z wiekiem każde auto traci swój ładny wygląd. Szczególnie widoczne jest to na powłoce lakierniczej karoserii, a zwłaszcza gdy o auto nie dbano. Matowy lakier wygląda bardzo przygnębiająco i dodatkowo postarza optycznie samochód.

Wraz z upływem czasu negatywny wpływ czynników zewnętrznych, w tym zwłaszcza warunków atmosferycznych, powoduje, że auto starzeje się wizualnie. Można je odmłodzić poprzez wykonanie korekty lakieru. Składa się na to szereg czynności, a finalnym efektem jest lakier wyglądający jak nowy. Taką usługę najlepiej jest wykonać w profesjonalnym warsztacie, który oferuję tę i inne usługi z zakresu detailingu.

Przed korektą lakieru

Aby przystąpić do wykonania korekty lakieru, należy wcześniej auto do tego procesu odpowiednio przygotować. Nie można ot tak po prostu zacząć polerować powłoki lakierniczej, gdyż można uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego. Przygotowanie polega przede wszystkim na dokładnym oczyszczeniu powłoki lakierniczej. Jest to niezbędne, gdyż tylko na idealnie czystym aucie może być wykonana korekta lakieru. Należy usunąć dokładnie każdy bród, w tym także ślady smoły, smary, przyczepione do karoserii drabinki rozmaitych materiałów.

Po korekcie lakieru

Po dokładnym wypolerowaniu auto będzie nie tylko błyszczące, niemal jak nowe, ale też będzie pozbawione drobnych rys, które również szpecą auto. Gdy zakończona będzie już korekta lakieru, zaleca się zabezpieczenie auta przez woskowanie, dzięki czemu poprawiony lakier dłużej będzie cieszył oko właściciela samochodu. Woskowanie warto wykonywać regularnie.

Add a Comment