Pasta do polerowania aluminium idealna do odnawiania felg

Felgi aluminiowe są ozdobą każdego auta. Aby jednak spełniały swoją funkcję, muszą wyglądać ładnie. A o uszkodzenia felg nie jest trudno. W czasie jazdy i na postoju narażone są one na działanie wielu niekorzystnych czynników. Większości z nich nie da się zapobiec, ale można je w razie potrzeby usunąć w dość prosty sposób z pomocą pasty do polerowania aluminium.

Pasta do polerowania aluminium sposobem na rysy

Pasta polerska jest sposobem na poprawienie wyglądu wielu przedmiotów. Właściciele samochodów używają jej głównie do polerowania lakieru, ale do aluminium też można używać specjalnej pasty. Można ją dostać w wielu sklepach i z powodzeniem wykonać polerowania samodzielnie. Najszybciej można to zrobić z pomocą polerki mechanicznej, a w przypadku trudno dostępnych miejsc polerować ręcznie. Skuteczność pasty do polerowania aluminium jest dość spora i większość niewielkich uszkodzeń, przede wszystkim rys, można z powodzeniem usunąć.

Zniszczone felgi można naprawić

Felgi są tą częścią samochodu, która jest szczególnie narażona na działanie negatywnych czynników. Mają one bliski kontakt z podłożem, a więc są uderzane przez kamyki czy piach, co systematycznie niszczy powierzchnię. Woda, skrajne temperatury, substancje chemiczne, z jakimi każde auto ma do czynienia, również nie są obojętne dla aluminium. Jednak ten stop dość łatwo poddaje się polerowaniu i pasta do polerowania aluminium jest bardzo skuteczna. Trzeba jedynie trzymać się zasad podanych przez producenta pasty i samych felg.

Add a Comment