Jak nakładać aktywną pianę

Zakup aktywnej piany to dopiero połowa drogi do sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest także to, aby prawidłowo ją nałożyć na lakier samochodowy. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych kierowców, którzy chcą dowiedzieć się jak w 100% wykorzystać potencjał aktywnej piany, aby nasze auto prezentowało się bardzo okazale.

Optymalne rozcieńczenie aktywnej piany

Jeżeli chodzi o rozcieńczenie aktywnej piany, to proporcje zawsze zależą od producenta, dlatego też warto dostosować się do etykiet na butelce. Warto przetestować kilka możliwości, dzięki czemu będzie można wybrać optymalną proporcję wody i preparatu.

Jaki sprzęt jest potrzebny?

Do aktywnej piany przydać może się profesjonalna pianownica. Jeżeli nie mamy takiego sprzętu to warto postawić na zwykły opryskiwacz. Niestety ta druga opcja jest mało wydajna i pokrycie auta aktywną pianą może zająć sporo czasu. Godne polecenia są pianownice nakręcane bezpośrednio na koniec lancy w myjce ciśnieniowej.

Aktywna piana – jak nakładać krok po kroku

Zanim skorzystamy z dobrodziejstwa pianownicy warto sprawdzić czy lakier samochodowy nie jest nagrzany. Aktywna piana nie może być nakładana na pełnym słońcu, ponieważ szybko wyschnie. Warto poszukać zaciemnionego miejsca. W pierwszej kolejności warto spryskać aktywną pianą opony, felgi i nadkola. Karoserię z kolei opryskuje się od dołu, prostymi ruchami poziomymi wzdłuż linii naszego auta. Na samym końcu pokrywamy aktywna pianą dach. Dzięki tej prostej technice unikniemy zacieków. Aktywną pianę należy pozostawić na kilka minut, po czym należy ją dokładnie spłukać.

Add a Comment