Jakie folie samochodowe są najlepsze?

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na oklejanie samochodów, dlatego też warto dokładnie przyjrzeć się dostępnym na rynku foliom samochodowym. Wybór porządnej folii jest jednym z najważniejszych elementów oklejania samochodu, dlatego też nie można przejść obok niego obojętnie. Warto wspomnieć także i o tym, że od wyboru foli samochodowej zależy także cena wykonania usługi.

Najpopularniejsze folie samochodowe

W dzisiejszych czasach większość producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej folie monomeryczne, polimerowe i wylewane, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Warto dokładnie poznać wady i zalety poszczególnych rozwiązań, dzięki czemu będzie można dokonać idealnego zakupu.

Folie monomeryczne – co warto o nich wiedzieć

Jedną z największych zalet foli monomerycznej jest oczywiście jej niska cena, dlatego też cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Największą wadą jest z kolei trwałość. Najlepsze modele wystarczają zazwyczaj do 4 lat. Warto wspomnieć także i o tym, że folie tego typu przeznaczone są głównie na płaskie powierzchnie. W dzisiejszych czasach monomeryczne folie samochodowe wykorzystuje się głównie do oklejania aut dostawczych typu kontener albo w grafice wektorowej.

Folie polimerowe

Oryginalne folie polimerowe to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą zmienić kolor swojego auta. Polimerowe folie doskonale sprawdzą się nie tylko na płaskich powierzchniach, ale również na lekko załamanych i pofałdowanych. Jeżeli chodzi o żywotność to wynosi ona zazwyczaj około 7 lat.

Dodaj komentarz