Dobry sklep motoryzacyjny

Do sklepu z częściami do samochodów zagląda zarówno zwyczajny Kowalski, jak i wykwalifikowany mechanik Iksiński. I chociaż ich potrzeby zgoła można uznać za podobne, dobry sklep motoryzacyjny ci dwaj panowie zdefiniują zupełnie inaczej.

Małe punkty i duże hurtownie, internetowe sklepy z częściami do samochodów, a nawet oferty motoryzacyjne na portalach sprzedażowych – wszystkie powinny posiadać cechy niezbędne dla potencjalnego klienta.

Przeciętny Kowalski

 

Człowiek, posiadający podstawową wiedzę z zakresu mechaniki samochodowej, odwiedzi sklep motoryzacyjny głównie w poszukiwaniu porady. Czasem przyniesie wymontowaną część, lecz głównie polegać będzie na opinii sprzedającego. Dlatego tak ważne jest, by osoba za ladą znała zarówno asortyment, jak i techniki sprzedażowe. Z takiego połączenia zadowolony będzie i właściciel sklepu motoryzacyjnego i jego klienci.

 

Mechanik Iksiński

 

Mechanik zwykle nie zwraca się o poradę w sklepie motoryzacyjnym, ponieważ doskonale wie, czego chce. Dla niego liczyć będzie się dostępność towarów i czas realizacji ewentualnego zamówienia. Nie bez znaczenia pozostaje również możliwość zamówienia części przez telefon i ich bezpłatnego dostarczenia do warsztatu.

 

Dobry sklep motoryzacyjny

 

To taki, w którym fachową poradę znajdzie przeciętny użytkownik samochodu, a doświadczony mechanik zostanie obsłużony szybko i wygodnie. Czasem również zdalnie, jeśli będzie tego wymagała sytuacja.

Add a Comment