Czy kosmetyki samochodowe mogą być uniwersalne?

Przeglądając półki sklepowe oferujące kosmetyki samochodowe, łatwo jest dojść do wniosku, że ich wybór jest jednak mimo wszystko nieco za duży. Chociażby do samych felg w dobrze wyposażonym sklepie można znaleźć ponad 20 różnego rodzaju produktów. Czy nie lepszym wyjściem jest kupować produkty po prostu uniwersalne, za pomocą których można umyć przynajmniej większą część samochodu?

Uniwersalność to przeciwieństwo jakości

Każdy, kto fachowo zajmuje się odnawianiem lakieru i poprawianiem jego wyglądu stwierdzi bardzo szybko, że produkty, które są uniwersalne, są zwyczajnie do niczego. Z tego powodu najlepiej jest korzystać jedynie z takich kosmetyków samochodowych, które posiadają bardzo sprecyzowane przeznaczenie. Jednocześnie nie opłaca się zupełnie wybierać więcej niż jednego rodzaju do danej części auta i to z pewnością nie tego najdroższego.

Jak wybrać dobre środki czystości?

Kosmetyki samochodowe powinny być przede wszystkim dobierane konkretnie pod element, który będzie czyszczony. Powinien być na przykład zupełnie inny do felg, a inny do samych opon.
Myli się też ten, kto sądzi, że najlepszym wyjściem jest zakup najdroższego środka do dajmy na to opon, który stoi na półce. Z pewnością jego cena będzie zawyżona poprzez dużą kampanię reklamowa lub znaną markę. Najlepiej jest wybierać te produkty, które plasują się mniej więcej w środku stawki cenowej. Będą posiadały one bardzo dobre właściwości, a i cena będzie zadowalająca.

Add a Comment