continental contisportcontact 5

Opony Continental contisportcontact 5 – podstawowe właściwości

Niemiecki producent opon Continental zaczął działać na europejskim rynku już pod koniec dziewiętnastego wieku, ale opony samochodowe wytwarza od początku wieku dwudziestego. Od samego początku opony tego producenta cechuje trwałość i wysoka jakość wykonania. Marka Continental bardzo szybko nawiązała kontakty handlowe z mercedesem, dla którego stała się na pewien czas głównym dostawcą opon do samochodów opuszczających fabrykę.

Podstawowe parametry opon Continental contisportcontact 5

continental contisportcontact 5

Podstawowymi parametrami opon dla samochodów osobowych są: parametry bezpieczeństwa, przyczepność, współczynnik oporu toczenia i poziom hałasu wydawanego przez opony w czasie jazdy. Osobną kwestią jest wytrzymałość opon i sposób w jaki zużywają się w miarę użytkowania. Parametry bezpieczeństwa oznaczają to jak samochód zaopatrzony w dane opony zachowuje się na drodze, jaką kontrolę ma kierowca nad torem jazdy. Dotyczą również przyczepności w zmiennych warunkach zewnętrznych i drogi hamowania. Współczynnik oporu toczenia określa to jaki opór opony stawiają podczas jazdy, co w konsekwencji przekłada się na zużycie paliwa.

Opony Continental contisportcontact 5 charakteryzują się bardzo wysokimi parametrami bezpieczeństwa użytkowania. Zarówno niezależne testy, jak i użytkownicy wskazują na niebywałą wprost przyczepność, która nie zmniejsz się w znaczącym stopniu w warunkach mokrej drogi. Opony sprawują się również dobrze na śniegu i na drodze oblodzonej. Konstrukcja bieżnika opony sprawia, że zjawisko aquaplaningu jest ograniczone i nie powoduje istotnego zmniejszenia przyczepności i drogi hamowania w czasie deszczu.

Dodaj komentarz