samochodowe dywaniki

Dywanik oryginalny czy zamiennik?

Duża część kierowców nie przykłada wagi do dywaników, jakie posiadają w swoim samochodzie. Nie należy tego jednak ignorować – dobra jakość tego produktu jest niezwykle istotna dla bezpieczeństwa i estetyki samochodu. Źle dopasowane dywaniki samochodowe mogą ślizgać się pod podłodze samochodu, a materiałowe mogą zbyt szybko się brudzić i być wyjątkowo niepraktyczne w deszczową lub zimową pogodę.

Dywaniki gumowe


Dywaniki gumowe do samochodu są niezwykle praktyczne ze względu na szybkość ich czyszczenia oraz to, że dobrze dopasowane nie ślizgają się pod noga w trakcie jazdy. Jeśli dodatkowo jest to oryginał dopasowany do modelu posiadanego auta nie trzeba martwić się, że zostanie krzywo ułożony, a jego wygląd wypaczy się po jakimś czasie. Dywaniki gumowe lepiej chronią podłogę samochodową i są dużo trwalsze niż wersje z materiału.

Źle dopasowane zamienniki


Są na rynku firmy produkujące akcesoria do konkretnych modeli samochodów, i tylko w takich miejscach warto zakupić komplet dywaników, jeśli nie można się zdecydować na oryginały chociażby ze względu na ich wyższą ceną. Nigdy nie powinno się korzystać z dywaników kupionych na chybił trafił, które praktycznie na sto procent nie będą pasowały do posiadanego auta i tylko dostarczą właścicielom kłopotu z dopasowanie i przemieszczaniem po podłodze samochodu.

Najlepszym wyborem będzie zastosowanie produkowanych specjalnie dla konkretnego modelu samochodu gumowych dywaników zapewniających bezpieczeństwo, komfort jazdy i estetykę auta.

Dodaj komentarz