Opony na zimę… i nie tylko

Opony Semperit – choć nie są tak popularne, jak między innymi Pirelli czy Michelin – mają wielu zwolenników. Ich dostawcą jest austriacka firma, która powstała na początku już XIX wieku. Jej motto to „Zawsze zmierzasz do przodu”, a etymologia nazwy wzięła się od łacińskiej sentencji „Semper it”, czyli „Zawsze biegnie”.

Historia firmy Semperit

Firma Semperit powstała w 1824 roku, a jej założycielem był Johann Nepomuk Reithoffer, który początkowo zajmował się… produkcją ubrań wodoodpornych. Opony jednak w austriackim mieście Traiskirchen zaczęto produkować dopiero na początku XX wieku, w 1906 roku.

Oprócz opon samochodowych jednak, firma produkowała także ogumienie do rowerów i produkty nieco mniej związane z branżą motoryzacyjną – buty, lateksowe rękawiczki i tym podobne.

Charakterystyka opon Semperit

opona letnia semperit
Semperit

Opony marki Semperit od samego początku testowano na bardzo trudnych odcinkach, a mianowicie w warunkach alpejskich. W 1936 roku firma rozpoczęła jednak produkcję opon przeznaczonych do jazdy na śniegu, które nosiły nazwę „Goliath”.

W latach sześćdziesiątych rozpoczęto eksport ogumienia do w sumie 118 krajów na świecie, w tym również do Polski. Opony Semperit są każdorazowo poddawane licznym testom i badaniom, które mają zapewnić ich trwałość oraz bezpieczeństwo. W chwili obecnej są tworzone w zakładach oraz laboratoriach w siedzibie firmy, a nad ich produkcją pracuje około siedmiu tysięcy osób – inżynierów, projektantów i wielu innych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

Add a Comment