Miernik grubości lakieru GL-8s

Mierzenie grubości lakieru

Kupując samochód, należy przeanalizować wiele elementów. Jest to inwestycja na długie lata, która wymaga zainwestowania wielu pieniędzy, dlatego trzeba się mocno zastanowić nad czynnikami, które wpłyną na poczucie komfortu oraz bezpieczeństwo. Ponadto, pojazd powinien być szybki, a jednocześnie tani. Jest bardzo ciężko uznanym producentom samochodu zadbać o te wszystkie detale razem. W dodatku trzeb zachęcić swoich klientów do zakupu czegoś eleganckiego o ładnym kolorze.

Mierniki grubości lakieru – nowy wynalazek

Część osób chcąc zaoszczędzić na cenie, wybiera jednak auto używane. Jest to jednak bardzo ryzykowne, gdyż nie do końca wiadomo, jaka jest przeszłość tego samochodu i czy nie uległ on uszkodzeniom mechanicznym lub np. kolizji. Może więc w przyszłości zaskoczyć rdzą, czy pęknięciami, co wpływa niekorzystnie nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale i na bezpieczeństwo podczas jazdy.

Warto więc zadbać o miernik grubości lakieru. Jest to wynalazek dosyć młody, używa się go od około 20 lat.

Przy wyborze miernika grubości lakieru, należy zorientować się, do jakich blach jest on przeznaczony. Niektóre działają w przypadku stali, inne w przypadku stali oraz aluminium. Dużą rolę odgrywa także szybkość pomiaru oraz innowacyjność. Profesjonalne mierniki grubości lakieru potrafią np. wykryć warstwy cynku na blachach. Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że takie urządzenie będzie bardziej kosztowne.

Dodaj komentarz