Jaką wybrać maszynę do polerowania lakieru?

Polerowanie lakieru z użyciem odpowiedniej maszyny oraz pasty polerskiej jest bardzo skuteczne. Urządzenia te są w posiadaniu zarówno handlarzy jak i mechaników samochodowych zajmujących się korektą powłoki lakierniczej. Jak skutecznie skorygować lakier, aby samochód wyglądał jak nowy?

Jak prawidłowo wykonać korektę lakieru samochodowego?

Korekta lakieru polega na skutecznym usunięciu jego wierzchniej, często porysowanej oraz utlenionej warstwy i tym samym doprowadzeniu pozostałej powłoki do gładkości oraz efektownego połysku.

Podczas polerowania lakieru warto pamiętać o tym, że w przypadku lakierów wielowarstwowych nie wolno usunąć do końca zewnętrznej warstwy bezbarwnej, gdyż w tym przypadku stanowi ona powłokę ochronną.

W przypadku jednowarstwowych lakierów z akrylu powłoka zewnętrzna pełni funkcję ozdobną, ochronną i zazwyczaj jest grubsza od warstwy lakieru bezbarwnego w metaliku. Zbyt głębokie polerowanie może przyczynić się do przebicia tej warstwy i lakier podczas polerowania będzie zmieniał kolor, a co więcej może pojawić się nawet warstwa podkładu.

Maszyny polerskie – idealne narzędzia do polerowania

Idealnym urządzeniem służącym do efektywnego polerowania są dobrej jakości maszyny polerskie. W celu wykonywania skutecznej korekty powłoki lakierniczej w samochodzie, doskonałym rozwiązaniem jest wybór polerki rotacyjnej wyposażonej w regulację obrotów. Sprzęt wysokiej jakości potrafi mimo nacisku utrzymywać zawsze odpowiednie obroty, dzięki czemu polerowanie jest wygodne oraz w pełni skuteczne.

Natomiast dostępne na rynku tanie polerki często zwalniają pod naciskiem oraz szybko się nagrzewają się, więc raczej nadają się tylko do okazjonalnego użytku.

Dobrą alternatywą dla maszyny rotacyjnej jest polerka mimośrodowa z wymuszonym mechanicznie ruchem mimośrodowym, która co prawda działa nieco wolniej, ale jest bezpieczna oraz nie ma tendencji do przypalania lakieru.

Wybór polerek na rynku jest ogromny, zatem każdy klient może wybrać maszynę idealną dla swoich potrzeb.