Fajne wyścigi

Sposobów na spędzenie miło czasu wraz ze znajomymi i najbliższą rodziną mamy w Polsce naprawdę sporo i prawie każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Najczęściej młode osoby dzielą się na fanów piłki nożnej i innych gier zespołowych, a druga część idzie zdecydowanie w stronę motoryzacji. To właśnie te osoby od najmłodszego wieku jeżdżą na różnego rodzaju motorkach oraz kładach. Od kilku lat w Polsce mamy również dużą modę na tak zwane gokarty, czyli samochodziki wyścigowe, które są napędzane paliwem. 

Rodzaje gokartów

Takiego typu: https://go-racing.pl/78-tor-kartingowy-poznan gokarty w Poznaniu, Krakowie, czy Gdańsku mamy z reguły takie same i jeśli różnią się nieco, to tylko producentem i rodzajem mocy. Najczęściej możemy zobaczyć na torach wyścigowych w Polsce gokarty o mocy 6 i 9 koni mechanicznych. Mogło by się wydawać, że ta niewielka różnica w mocy nie będzie widoczna na torze, ale jest ona bardzo odczuwalna gdy wsiądziemy do gokartów i poczujemy to na własnej skórze. Na początku właściciele torów namawiają do tego, żeby osoby bez doświadczenia zaczynały od słabych mocowo pojazdów. 

Świetna rozrywka 

Kiedy wjeździmy się już w dany tor i zapoznamy się z jego charakterystyką, zacznie nas coraz mocniej kusić większa moc pozostałych gokartów i chęć rywalizacji ze znajomymi. Jeśli mamy zaufaną grupkę kolegów i nie mamy planu jak spędzić jeden z weekendów, wyjazd na gokarty w Poznaniu może się wydawać bardzo dobrym pomysłem. Oczywiście gdy dotrzemy już na miejsce warto wybrać pojazdy o tej samej mocy, tak by każdy miał równe szanse na wygraną.