nokian wr a4

Nokian WR A4 – opona na miarę oczekiwań

Nokian to fiński producent ogumienia samochodowego, który posiada na całym świecie bardzo dużą renomę. Na taką opinię zasłużył sobie produkowanymi od wielu lat oponami zimowymi o bardzo dobrych właściwościach użytkowych i bezpiecznym zachowywaniu się nawet w trudnych, zimowych warunkach. Obecnie na rynku niezwykłą popularnością cieszy się opona tej marki, oznaczona nazwą handlową Nokian WR A4.

Opona do zadań specjalnych

Tym, co wyróżnia model WR A4 spośród innych opon jest niezwykle agresywny asymetryczny bieżnik. Takie rozwiązanie znane jest przede wszystkim z tras rajdowych, gdzie koła i opony poddawane są największym obciążeniom. Nokian skorzystał z tych doświadczeń tworząc oponę ‚cywilną’ o sportowym rodowodzie i niezwykle wysokich walorach użytkowych.

Dzięki asymetryczności bieżnika trudne warunki pogodowe panujące dla jezdni nie są dla tej opony żadnym problemem. Ciężki, skandynawski klimat, w jakim powstawała i była poddawana opona Nokian WR A4 są najlepszą rekomendacją jej wartości. Nabywając ten model można mieć pewność, że nie zawiedzie ona w żadnej sytuacji.

Dobra opona w szerokim wyborze opcji

Inżynierowie firmy Nokian wiedzą, że kierowcy mają zróżnicowane potrzeby co do rozmiaru i wysokości profilu stosowanych opon. Z tego też powodu fińska marka oferuje swój sztandarowy produkt w niezwykle szerokiej gamie rozmiarowej. Dzięki takiemu podejściu każdy kierowca może dobrać odpowiednią wersję opony WR A4, dopasowaną do charakterystyki samochodu oraz indywidualnych potrzeb i upodobań.