Jak wybrać pokrowce samochodowe?

Jeśli chodzi o pokrowce samochodowe, to powinien zainteresować się nimi każdy, komu zależy na tym, by wnętrze jego auta prezentowało się nieskazitelnie przez bardzo długi czas. Wiadomo, że fotele samochodowe po pewnym czasie ulegają często wytarciu, zużyciu lub zabrudzeniu. Pokrowce samochodowe na miarę mają za zadanie je przed tym uchronić.

Jak dobrać rozmiar pokrowców samochodowych?

W sklepach znaleźć można bardzo wiele różnego rodzaju pokrowców uniwersalnych. Prawda jednak jest taka, że nie da się ich dopasować do wszystkich modeli samochodów. Nawet jeśli pokrowiec jest uniwersalny, to z reguły występuje on w różnych rozmiarach, a producent udostępnia listę modeli aut, do których powinien pasować. Dlatego dostępne w sklepach pokrowce na wymiar, dedykowane konkretnym modelom samochodów, są o wiele lepszym rozwiązaniem. Można także zdecydować się na pokrowce samochodowe na miarę, jednak wtedy trzeba przygotować się na nieco większy wydatek finansowy.

Pokrowce na wymiar – na jaki materiał się zdecydować?

Pokrowce samochodowe na miarę mogą być szyte z różnego rodzaju materiałów, jednak uznaje się, że najlepiej sprawdzają się te, które są wykorzystywane do produkcji samochodowych tapicerek. Stąd też najlepsze pokrowce będą wykonane z weluru, żakardu czy też skóry ekologicznej. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów gwarantuje, że pokrowce doskonale poradzą sobie z ochroną foteli przed zabrudzeniem i zniszczeniem.