Jak wykonać politurę samochodową?

Po okresie zimowym często lakier na aucie może być nieco uszkodzony. Jeżeli mycie ani woskowanie nie przynosi dostatecznych efektów doskonale sprawdzić się może politura samochodowa z woskiem. Przy domieszce środka lekkościernego może ona usunąć zwietrzały i wypłowiały lakier, zaś wosk zabezpieczy odsłoniętą powlokę lakierniczą.

Politura samochodowa – sposoby z użyciem mechanicznych pomocy

Mechaniczne polerowanie lakieru jest o wiele szybsze i wydajniejsze aniżeli ręczne. Należy jednak bardzo uważać, aby nie uszkodzić powłoki. Uniknąć można tego poprzez ostrożne polerowanie, niezbyt długo w jednym miejscu. Lakier może się bowiem przegrzać. Jeżeli zaś używa się suchych bądź gęstych środków do polerowania należy pamiętać o częstym spryskiwaniu powierzchni wodą. Bardzo ważne jest również, aby uważać na polerowanie w pobliżu zgięć blachy oraz jej krawędzi.

W jaki sposób dokonywać czynności polerowania lakieru?

Przed rozpoczęciem polerowania należy dopilnować, by karoseria samochodu była całkowicie czysta tzn. pozbawiona wszelkich śladów kurzu czy piasku. Politura samochodowa czy wosk nie powinny być nakładane w słońcu bądź na rozgrzany (ale też bardzo zimny) lakier. Lakier należy odświeżać fragmentami i bardzo dobrze jest do tego użyć specjalistycznych ściereczek polerskich z mikrofazy. Koniecznie muszą być czyste i nie mogą zostawiać nitek ani też pylić. Politury z woskiem nie należy używać zbyt często, jako że powodują one iż lakier staje się coraz cieńszy. Częste polerowanie może więc zamiast efektu połysku dać efekt przebłysku podkładu. To zaś będzie skutkowało większymi wydatkami u lakiernika.