KTM X Bow – nieziemski pojazd

Przy produkcji super nowoczesnych motocykli austriacka firma KTM znalazła czas na wyprodukowanie pojazdu przyszłości. KTM X Bow (zobacz: https://devil-cars.pl/jazda/ktm-x-bow ) trudno co prawda jest nazwać pojazdem w pełni tego słowa znaczeniu. Technicznie jest to prawdziwa rakieta natomiast wystój tego bolidu jest niezwykle surowy i więcej w nim nie ma niż jest.

Co to jest KTM X Bow?

Jest to 4 kołowy pojazd, wyglądający jak bolid z Formuły 1. Pojazd ma ogromne przyśpieszenie i docelowo ma dać się prowadzić jak prawdziwy pojazd Formuły 1 a w przyszłości ma sprostać też takim samym obciążeniem jak bolidy Formuły 1. Pojazd wart jest około 48 tysięcy Euro i ma niesamowite parametry techniczne.

Czym charakteryzuje się KTM X Bow?

Jego dane techniczne to:
– silnik, który jest benzynowy, R4, 2.0,
– moc przy obrotach to 240 KM przy jednoczesnych 5500 obrotów na minutę,
– maksymalna prędkość 220 km/h,
– bardzo dobra emisja CO 2,
– zużycie paliwa przy takich prędkościach to 7,8 l/ 100 km/h.

Ogromna moc pojazdu

KTM X Bow jest pojazdem, nie dorównuje jeszcze dokładnie bolidom Formuły 1, ponieważ nie ma silnika wysokoprężnego, ale każdy, kto zostanie przez ten pojazd wyprzedzony lub zobaczy go na drodze, staje jak zahipnotyzowany. Jego żwawy ruch i ogromna prędkość wystarczają, by na autostradzie w bardzo szybkim czasie odjechać we własnej chmurze swoich spalin.

Pojazd przyszłości

Pojazd jest pojazdem tylko dla amatorów, którzy cenią sobie prędkość i szybkość, ale nie zwracają uwagi na wygodę. W przyszłości ma on jeszcze bardzo szybko reagować na polecenia kierowcy oraz dawać jeszcze więcej radości z jazdy.