Jaka pasta polerska dla początkującego?

Osoby, które zaczynają dopiero swoją przygodę z polerowaniem karoserii samochodowej powinny zwracać szczególną uwagę na rodzaj pasty polerskiej. Lakier w nowych autach jest dość delikatny, dlatego też warto postawić na odpowiednie pady i pasty polerskie.

Co wybrać?

Niestety nawet najlepszy jakościowo lakier z biegiem czasu traci swój niesamowity połysk i matowieje, dlatego też niezbędne jest polerowanie. Dzięki porządnej paście polerskiej na szczęście można błyskawicznie przywrócić blask całej powłoce lakierniczej. Przy zastosowaniu odpowiedniej gradacji pasty można pozbyć się większości rys z lakieru. Oryginalna pasta polerska https://glossfactory.pl/pasty-polerskie od renomowanego producenta jest dobrym wyborem także dla tych osób, które mają problemy z hologramami.

Pasty typu cutting – co warto wiedzieć?

Pasty typu cutting to nic innego jak pasty mocno tnące. Dzięki pastom tego typu można pozbyć się nawet bardzo głębokich rys na lakierze. Aby korzystać z past tego typu niezbędne jest odpowiednie doświadczenie i wprawa. Godne polecenia są przede wszystkim te pasty, które w swoim składzie nie zawierają wosków i sylikonów, dzięki czemu są bezpieczne przy nowoczesnych powłokach lakierniczych.

Pasty wykończeniowe

Wykończeniowa pasta polerska doskonale nadaje się do usuwania hologramów i podbijania głębi w lakierze metalizowanym. Jest to idealny wybór także dla tych osób, które chcą przygotować lakier pod wosk. Właściwości ścierne past wykończeniowych są znikome, dlatego też ryzyko uszkodzenia lakieru jest bardzo niewielkie.