Jak dobrać opony motocyklowe?

Każdy kierowca uważa, że ogromną trudnością jest kupienie odpowiednich opon do posiadanego samochodu. Opinia ta zmienia się w sytuacji, gdy osoba ta nabywa motocykl i szuka do niego nowych opon. Jasne wtedy staje się to, że dopiero kupowanie opon motocyklowych jest zadaniem, które można nazwać trudnym.

Dlaczego to tak ważne?

Dlaczego jednak kupienie odpowiedniej opony motocyklowej jest tak ważne? Ponieważ to jedynie opona stanowi łącznik motocykla z drogą. Tylko ten niewielki fragment gumy odpowiada za to, jak maszyna hamuje, rusza i jak skręca. Warto więc jeździć na czymś, co będzie naprawdę dobre. Przykładowo częstym wyborem motocyklistów jest opona motocyklowa michelin pilot road.

Jak dobierać opony?

Najważniejszą sprawą podczas kupowania opony motocyklowej jest to, jaki typ motocykla się posiada oraz jakim stylem jazdy się nim przemieszcza. Przykładowo do motocyklów turystycznych i sportowo turystycznych dobrym wyborem będą opony motocyklowe michelin pilot road 4. Jeśli jednak posiada się motocykl sportowy o ogromnych osiągach, powinno się zainwestować w znacznie bardziej sportowy model opony, aby zachować odpowiedni poziom przyczepności.

Jeśli chodzi natomiast o konkretne parametry opony, takie jak np. jej rozmiar, nie powinno się w tym wypadku wprowadzać żadnych modyfikacji i odstępstw od tego, co dedykuje do konkretnego modelu motocykla jego producent. Tylko takie opony, do których zostało przewidziane np. zawieszenie, będą zapewniały odpowiedni poziom przyczepności, lecz również komfortu prowadzenia się motocykla.