Tor Łódź

Tor Łódź jest jednym z torów wyścigowych, który zlokalizowany jest w takim mieście jak Łódź. Jest to duża atrakcja dla wielu osób.

Specyfika toru Łódź

tor wyścigowy Łódź

Tor Łódź jest torem wyścigowym o nowoczesnym charakterze. Przeznaczony jest on dla różnego rodzaju pojazdów mechanicznych, wśród których można wymienić w szczególności samochody osobowe, motory i motocykle, a także pojazdy takie jak gokarty. Jest to jedyny tego rodzaju obiekt zarówno w mieście takim jak Łódź, jak i w całym województwie łódzkim. Tor wyścigowy Łódź umożliwia wszystkim zainteresowanym kierowcom przede wszystkim bezpieczną jazdę, dostosowaną do aktualnie panujących na torze warunków. Tor Łódź jest jednym z elementów Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy (ODTJ). Posiada on w pełni utwardzoną nawierzchnię w technice asfaltowej. Jej długość wynosi około 1050 metrów. Natomiast jej szerokość obejmuje od około 8 do 12 metrów.

Wykorzystanie toru Łódź

Tor wyścigowy Łódź posiada szerokie możliwości wykorzystania go. Jest on przeznaczony dla różnych grup odbiorców, zarówno w celach rozrywkowych, jak i w celach szkoleniowych. Na torze Łódź możliwe jest doskonalenie techniki swojej jazdy w celach szkoleniowych. W celach rozrywkowych natomiast możliwe jest na nim osiąganie szybszych niż standardowe prędkości. Wykorzystuje się do tego celu specjalnie wyprofilowane samochody, które posiadają takie możliwości. Na torze w Łodzi możliwe jest także sprawdzenie swoich umiejętności za kierownicą.