Mitsubishi Lancer EVO – samochód sportowy dla każdego

Jednym z samochodów sportowych, które cieszą się największą popularnością jest samochód Mitsubishi Lancer EVO. Model ten wytwarzany był przez firmę Mitsubishi i posiadał różnego wersje.

Samochód Mitsubishi

Samochód Mitsubishi to samochód, który był produkowany we wielu różnych modelach. Pierwszą generację modeli tych samochodów zaczęto produkować od roku 1992. Mitsubishi Lancer był jednak produkowany tylko do roku 2015, ponieważ w późniejszym czasie producent zrezygnował z wytwarzania tego modelu. Ostatnim modelem był samochód dziesiątej generacji. Występował on w kilku wersjach, wśród których można wyróżnić następujące:
– GSR MT,
– GSR MT (GT 350),
– MR SST,
– FQ-400.
Model w dziesiątej generacji wytwarzany był od 2007 do 2015 roku i różnił się trochę od modeli produkowanych wcześniej. Przede wszystkim posiadał on większą masę, a także bardziej bogate wyposażenie. Jazda nim była bardzo komfortowa i dużo bardziej wygodna niż we wcześniejszych wersjach.

Samochód sportowy

Mitsubishi Lancer Evolution to samochód segmentu G, czyli typowy samochód sportowy. Samochody tego rodzaju charakteryzują się przede wszystkim stosunkowo małą wielkością, a także niskim środkiem ciężkości. Posiadają one zawieszenie w wersji utwardzonej, a także prawidłowy stosunek masy do mocy oraz bardzo dokładny układ kierowniczy. Wszystkie te cechy sprawiają, że samochód bardzo dobrze się prowadzi oraz jest wygodny. Model Lancer EVO wyposażony jest w dwa rodzaje skrzyni biegów. Klient ma do wyboru zarówno manualną, jak i automatyczną skrzynię biegów.