Dlaczego warto kupować używane samochody?

Wiele osób, pomimo tego, że stać ich na kupienie całkowicie nowego samochodu prosto z salonu, świadomie wybiera auta z drugiej ręki. Dlaczego tak robią? Co powoduje, że lepszym wyjściem jest dla nich kupienie samochodu używanego, zamiast nowego?

Kwestia ekonomiczna

Nie da się ukryć, że nawet jeśli posiada się odpowiednią ilość gotówki potrzebnej do tego, aby kupować samochody zupełnie nowe, to, tak czy inaczej, opłaca się kupić samochód używany. Auto dwu lub trzy letnie, często potrafi kosztować nawet o 30 do 40% mniej, niż samochód nowy. A przecież takie auto jest jeszcze praktycznie nowe. Nie traci się wobec tego dość dużych pieniędzy tylko na to, aby móc zerwać folie z kierownicy nowego auta.

Kwestia praktyczna

Kolejną sprawą jest kwestia czysto praktyczna. Nowe samochody zmuszone są do tego, aby wszelkiego rodzaju naprawy przeprowadzać w autoryzowanym serwisie, aby nie doszło do utraty gwarancji. Nawet zwykła wymiana opon na letnie lub zimowe musi być w takim serwisie wykonana. A to oznacza nie tylko straty finansowe, lecz przede wszystkim duży kłopot logistyczny, ponieważ często salon jest znacznie oddalony od miejsca zamieszkania. W przypadku używanego auta, opony i wszelkiego innego rodzaju naprawy zrealizować można w każdym warsztacie, często blisko położonym domu.

Samochody w Nord Auto Olsztyn