Nowe czy używane opony letnie?

Ceny na rynku opon sprawiają, że najczęściej znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na nowe modele, niż używane. Jeśli chce się oszczędzić i pozyskać używane opony generalnie powinny być one mniej więcej połowę tańsze od nowych wyrobów. 

Wybierając zużywane opony może to okazać się opłacalne w przypadku wyrobów czołowych producentów. W takim przypadku posiadające lepsze parametry wyroby mogą okazać się lepsze od tanich, nowych produktów niższej klasy. Natomiast przy zakupach używanego ogumienia trzeba być ostrożnym. Najlepiej decydować się na zakupy dopiero, gdy opony zostaną założone na koła oraz wyważone.  

Opony na kilka lat 

Jeśli chce się pozyskać Opony Vredestein SPORTRAC 5 205/55 R16 91H letnie, które posłużą przez wiele lat zdecydowanie warto postawić na nowe produkty. Takie produkty:

– zapewniają małe ryzyko wystąpienia wad

– będą zużywały się zgodnie z geometrią zawieszenia 

– zużycie będzie zależne od techniki jazdy.

Jak długo posłużą nowe opony?

Z Opon Vredestein SPORTRAC 5 205/55 R16 91H letnich można korzystać przy przebiegu minimum czterdzieści tysięcy kilometrów. Oczywiście żywotność opon zawsze zależy od sposobu używania samochodu. Jeśli kierowca jeździ bardziej agresywnie czy pokonuje regularnie duże odległości wówczas trzeba się liczyć ze znacznie szybszym zużyciem. Jednak generalnie nowe opony, które nie mają wad fabrycznych są w stanie służyć przez długi okres czasu, a jednocześnie zapewnią ograniczenie zużywania się układu napędowego szczególnie, gdy jest to wersja z automatycznie dołączoną osią.