Fakty i mity oponach całorocznych

Decydując się na wybranie opon możemy postawić na całoroczne. Na temat takiego ogumienia istnieje jednak wiele mitów. Warto się z nimi zapoznać, by wiedzieć, kiedy całoroczne opony rzeczywiście się sprawdzą. 

Jednym z mitów na temat całorocznych opon jest ten dotyczący braku możliwości uzyskania przez nie takich samych parametrów jak sezonowe. Dotyczy to sytuacji, w której panują wysokie temperatury otoczenia. Jednak testy ogumienia wskazują, że Opony Nokian WEATHERPROOF 205/55 R16 91H całoroczne są w stanie uzyskać znacznie lepsze osiągi w stosunku do opon sezonowych, letnich z najniższej półki. Szczególnie gdy kupimy opony Premium uzyskamy parametry zachowania ogumienia na drodze, które będą znacznie lepsze od niskiej jakości opon letnich. 

Dla kogo opony całoroczne? 

Oczywiście brać pod uwagę, że opony całoroczne nie sprawdzą się w przypadku każdego typu samochodu czy każdego kierowcy. Z tego typu Opon Nokian WEATHERPROOF 205/55 R16 91H całorocznych można korzystać szczególnie, gdy:

– rocznie nie mamy dużego przebiegu, 

– posiadamy samochód o niskiej mocy silnika, 

– posiadamy pojazd z małymi średnicami kół,

– preferujemy spokojny styl jazdy.

 Asymetryczne opony całoroczne 

Zdecydowanie się na opony całoroczne o rzeźbie asymetrycznej może być najkorzystniejszym rozwiązaniem. Takie ogumienie ma wbudowane elementy zarówno ogumienia letniego jak też zimowego. Najczęściej letnie cechy posiada zewnętrzna strona opony całorocznej, a cechy zimowych opon producent stosuje wewnątrz opony całorocznej.

Opony Nokian WEATHERPROOF 205/55 R16 91H całoroczne dostępne w tym miejscu.