Pranie tapicerki samochodowej. Środek w sprayu czy odkurzacz piorący?

Gdy na tapicerce widać nieestetyczne plamy, w takim przypadku warto ją wyprać. Można zrobić to ręcznie albo skorzystać z odkurzacza piorącego. Jaka metoda sprawdzi się lepiej?

Ręczne pranie tapicerki samochodowej

To najpopularniejszy wybór, ponieważ środek do prania tapicerki https://glossfactory.pl/tapicerka-materialowa w sprayu jest tańszy niż odkurzacz lub usługa prania maszynowego z jego użyciem.

W sprzedaży można znaleźć kosmetyki piorące, które bardzo dobrze radzą sobie z zabrudzeniami tapicerki różnego pochodzenia – napojami, jedzeniem, błotem. Najlepszy efekt dają te środki do prania tapicerki, które tworzą aktywną pianę wnikającą w brud i powodującą jego rozpuszczenie. Wtedy zebrany roztwór można zebrać wilgotną ściereczką.

Za dobry środek piorący można zapłacić już 8-15 złotych.

Pranie tapicerki ręcznie:
– niski koszt
– wysoka skuteczność
– potrzebny dobry środek do prania tapicerki w sprayu
– pracochłonna metoda

Pranie tapicerki samochodowej odkurzaczem piorącym

Czyszczenie odkurzaczem piorącym, czyli czyszczenie maszynowe najczęściej bazuje na metodzie ekstrakcyjnej. W pierwszej kolejności rozpuszcza się plamę specjalnym środkiem, a potem wypłukuje ją wodą.

Pranie tapicerki w aucie z użyciem odkurzacza to metoda, która może poradzić sobie z praktycznie każdym zabrudzeniem i odświeży tapicerkę.

Głównym minusem jest konieczność zakupienia odkurzacza piorącego – to wydatek ponad 500 złotych, lub skorzystania z usługi – to także wydatek od 100-150 złotych.

Pranie tapicerki odkurzaczem:
– wyższa cena
– duża skuteczność
– wymaga specjalnego sprzętu
– szybsze czyszczenie zanieczyszczeń