Warto trenować technikę jazdy samochodem

Technika jazdy samochodem to coś, co w rozumieniu wielu osób trenuje się na drodze, pokonując kolejne tysiące kilometrów. Owszem, kolejne setki kilometrów za kierownica określonego pojazdu pozwala nabyć doświadczenia w prowadzeniu pojazdu, uczy zachowania się na drodze, ale najczęściej nie ma nic wspólnego z doskonaleniem techniki jazdy. Widać to dopiero w niebezpiecznych sytuacjach drogowych. Wielu kierowców, nawet doświadczonych, nie wie, jak się wtedy zachować.

Warto ćwiczyć technikę prowadzenia pojazdu

Na drogach publicznych mało kto decyduje się na wyjątkowo szybką jazdę, celowe wprowadzanie pojazdu w poślizgi, mało kto ćwiczy awaryjne hamowanie czy inne nagłe manewry. Oczywiście doskonale, że tak jest, jednak wiedza na temat tego, jak szybko pokonać zakręt, ominąć przeszkodę, wyjść z poślizgu czy hamować jest potrzebna. Takich manewrów warto uczyć się na torze.

Tor w Białymstoku

Chcąc przećwiczyć takie manewry, nauczyć się prowadzenia swojego pojazdu, warto wykupić choć kilka godzin jazdy po torze. Tor Wschodzący Białystok na devil-cars jest w tej sytuacji doskonałym wyborem. Charakteryzuje się szorstką, wyścigową nawierzchnią, sporą długością i niemałą ilością różnego rodzaju zakrętów. W takim miejscu można wiele się nauczyć i to, czego nauczymy się nauczymy, przenieść na prowadzenie pojazdu po drogach publicznych. Tor Wschodzący Białystok to miejsce, gdzie można również wynająć instruktora i pod jego okiem doskonalić technikę prowadzenia samochodu czy motocykla. Warto się o tym przekonać. Godzina jazdy po torze nie wiąże się z kosztem większym niż kilkadziesiąt złotych, wyniesiona wiedza zaś może być po prostu bezcenna i uratować nas w trudnych sytuacjach drogowych.