Imadła maszynowe

Cechą charakterystyczną imadła jest podtrzymanie danego przedmiotu. Najczęściej, te urządzenia, kojarzą się z dwiema szczękami, zaciśniętymi śrubą. Imadła przytwierdza się do blatu danego stołu. Urządzenia są spotykane bardzo często w warsztatach samochodowych ale i w dużych fabrykach przemysłowych.

Jakie są imadła przemysłowe?

Imadła przemysłowe to inaczej imadła maszynowe https://zamu.pl/imadla. Są to urządzenia wykonane z żeliwa, mocne, charakteryzujące się mocnym uściskiem. Zamontowany przedmiot nie ma prawa się przesunąć czy też poruszyć w trakcie obrabiania lub szlifowania. Imadła maszynowe najczęściej współpracują z takimi urządzeniami jak:
– szlifierki,
– wiertarki,
– obrabiarki,
– frezarki.

Istota ich funkcjonowania

Imadła są przedmiotami bardzo ułatwiającymi pracę w warsztatach lub fabrykach produkcyjnych. Istotą funkcjonowania imadeł maszynowych jest mocowanie danych przedmiotów obrabianych na maszynach. Są to więc urządzenia bardzo mocne, trwałe, bezawaryjne i najczęściej wykonane z trwałego żeliwa. Przez co są to urządzenia ciężkie i nie jest je tak łatwo przenosić jak podręczne imadła mobilne, które zostały wyprodukowane ze stali nierdzewnej.

Precyzja

Imadła maszynowe wykorzystywane w fabrykach czy warsztatach charakteryzują się ogromną dokładnością i precyzją. Efektywność realizowanych prac, przy udziale imadła, niejednokrotnie zależy od tego właśnie urządzenia. Dlatego też przemysłowe imadła są urządzeniami bardzo dobrze i precyzyjnie wykonanymi. Mimo faktu, że tego typu urządzenie są zbudowane z prostych części, muszą być one dokładne, mocne i bardzo precyzyjne.