Opony Continental zimowe – czym się wyróżniają?

Wybór odpowiednich opon zimowych do samochodu przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, a także komfort jazdy. Opony Continental to wyroby pochodzące od sprawdzonego producenta, wykonane z materiałów wysokiej jakości. Przeszły one pozytywnie wiele kontroli i testów, potwierdzających ich skuteczne radzenie sobie w niedogodnych, zimowych warunkach na śliskiej nawierzchni.

Opony Continental – jak wypadają na tle konkurencji?

Opony Continental

Marka Continental jest niewątpliwie jednym z największych i najbardziej znanych producentów ogumienia samochodowego. Opony Continental zimowe są doceniane przez klientów, głównie ze względu na aspekty takie jak krótsza droga hamowania, znakomita przyczepność nawet w bardzo niekorzystnych warunkach, czy też umiarkowanie niski opór toczenia przekładający się na mniejsze zużycie paliwa. Podczas stosowania zimowych opon Continental nie występuje również zjawisko aquaplaningu, czyli sytuacji, w której bieżnik nie jest w stanie odprowadzić nadmiaru wody, co z kolei powoduje utratę przyczepności.

Opony Continental zimowe – cechy charakterystyczne

Opony Continental zimowe wyróżniają się następującymi właściwościami:

  • marka ta jako pierwsza wprowadziła bieżnik z lamelami – tego typu ogumienie zapewnia bezpieczeństwo i przyczepność w trudnych warunkach
  • innowacyjna mieszanka materiałów również wpływa na komfort jazdy zimą
  • producent zapewnia także niski poziom hałasu emitowany w czasie jazdy
  • marka wciąż wprowadza na rynek nowe, ulepszone modele oraz przeprowadza wiele testów potwierdzających bezpieczeństwo