Na czym polega i na co składa się autokosmetyka

Autokosmetyka polega na kilku etapach doprowadzenia samochodu do jak najlepszego stanu w kwestii czystości. Po odpowiednio przeprowadzonym procesie każdego auto powinno odzyskać swój blask w środku, jak i na zewnątrz. Spośród kolejnych etapów możemy wymienić nie tylko umycie auta ze zwróceniem uwagi na najmniejsze szczegóły, ale również usuwanie drobnych rys z lakieru, czyszczenie i konserwacja skórzanych foteli itd. 

Koszt wykonania pełno etapowej autokosmetyki

Jest to oczywiście kwestia konkretnego salonu zajmującego się tego typu usługami. Koszt takiego procesu może opiewać nawet na kilka tysięcy złotych w przypadku zastosowania najwyższej jakości kosmetyków https://autokosmetyk.com/ . Proces korekty lakieru oraz dokładnego wysprzątania i zabezpieczenia wnętrza auta możemy jednak wykonać sami.

Wtedy kosztorys ustalamy jedynie przez dobranie kosmetyków oraz chemii. Należy pamiętać, że im lepszej jakości kosmetyki tym i efekt będzie lepszy i trwalszy. Przed przeprowadzeniem tego typu zabiegów należy również zapoznać się z instrukcjami producentów oraz szeroko dostępnymi poradnikami w internecie. 

Jak wygląda cały proces?

Po pierwsze należy dokładnie oczyścić karoserię. Usunięte muszą zostać wszelkie naloty oraz najmniejsze zabrudzenia. Przydatne do tego mogą okazać się środki chemiczne typu cleaner. Są one bezpieczne dla lakieru zachowując najwyższą siłę rozpuszczania brudu. Po oczyszczeniu karoserii pamiętajmy o felgach – środki typu „krwawiąca felga”, czyli deironizery, ściągną z felgi większość zabrudzeń. 

Drugim etapem jest korekta lakieru. Wykorzystuje się do tego pasty polerskie różnej gradacji oraz maszynę polerską. Przed polerowaniem lakier powinien zostać odtłuszczony. 

Trzecim etapem jest zabezpieczenie lakieru np. woskiem lub powłoką ceramiczną.

Finał

Po oczyszczeniu, korekcie i zabezpieczeniu lakieru możemy przejść do czyszczenia i konserwacji wnętrza. W przypadku tapicerki skórzanej można zakupić gotowe zestawy do pełnego oczyszczenia i zabezpieczenia skór. Przydadzą nam się preparaty do czyszczenia plastików oraz odkurzacz, którym bez problemu i uszkadzania materiałów odkurzymy wszelkie zakamarki.